Jak produktywnie przetrwać kwarantannę - poradnik dla uczniów, studentów i nie tylko!

 

Przez ostatnie kilka tygodni wszyscy mieliśmy okazję przyzwyczaić się nieco do życia w izolacji. Czy funkcjonowanie z ‘komfortu własnego domu’ pozwala Wam utrzymać motywację w tym trudnym czasie? Czy jednak nie? Zastanawiacie się jak produktywnie spędzić czas w kwarantannie? Oczywistym jest, że w czasach kryzysu nie powinniśmy wymagać od siebie stu procent wydajności, ale jeśli musicie w międzyczasie zdać semestr, skończyć projekt do pracy, lub zaliczyć końcowe eseje na studiach - ten krótki poradnik jest dla Was!

Mamy nadzieję, że poniżej znajdziecie kilka cennych rad oraz inspiracji do przekucia kwarantanny w czas samorozwoju i pracy nad własnymi celami. Pamiętajcie… we’re all in this together! :) 

If you fail to plan, you plan to fail
Planery, kalendarze, plany dnia, czy listy ‘do zrobienia’; korzystaj ze wszystkiego co może pomóc Ci w opracowaniu codziennej rutyny. Nie mając z góry narzuconego planu zajęć czy godzin pracy łatwo jest popaść w złe nawyki wstawania o 12:00 i spędzania całego dnia przed telewizorem. Postaraj się także codziennie wstawać i zasypiać o podobnych porach, dzięki czemu Twój zegar biologiczny się wyreguluje, a Ty będziesz mieć więcej energii do działania w ciągu dnia. Jeśli gonią Cię deadline’y - zaznacz je w kalendarzu i umieść w widocznym miejscu. Włącz w swój codzienny plan dnia czas na pracę nad danym projektem, czy naukę z danego przedmiotu - i ustaw przypomnienia w telefonie jeśli lubisz zapominać. Nie zapomnij jednak zarezerwować przynajmniej godziny w ciągu dnia na relaks, ale o tym więcej w punkcie czwartym.

Co do planowania, pamiętajmy, że obecna sytuacja nie będzie trwać wiecznie i życie wróci do normy prędzej czy później. Dlatego nie zapominajcie też o planowaniu swojej przyszłości - w tym studiów! Skorzystajcie z możliwości bezpłatnej konsultacji dotyczącej zagranicznych studiów licencjackich oraz magisterskich i pomyślcie o przyszłości razem z nami! Zastanowimy się nad wyborem Waszej zagranicznej ścieżki edukacyjnej i odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania. Chcecie porozmawiać z nami o możliwości studiowania na zagranicznej uczelni, zarezerwujcie bezpłatne spotkanie online TUTAJ.

Rozwiń swoje umiejętności językowe
Jako agencja edukacyjna zdajemy sobie sprawę z tego jak kluczową umiejętnością w obecnym świecie jest znajomość języków obcych. Kwarantanna to idealny moment na to, aby poszerzyć swoje umiejętności! Nie oczekuj oczywiście, że w ciągu kilku tygodni opanujesz zupełnie nowy język - to nierealistyczne i stresujące. Jednak poświęcenie nawet kilkunastu minut w ciągu każdego dnia na poszerzenie słownictwa czy naukę nowych form gramatycznych z pewnością zaowocuje już po kilku tygodniach. Z pomocą nowoczesnych technologii możesz łatwo uzyskać dostęp do lekcji wszystkich języków świata, więc jeśli tylko masz ochotę - go for it! 

Baltic Council oferuje Wam wysokiej jakości programy online. Obejmują one zarówno kursy języków obcych dla uczniów, studentów i dorosłych, jak i specjalistyczne programy szkoleniowe z różnych dziedzin. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Przestrzeń ma znaczenie
Nic nie odbiera motywacji tak bardzo jak nieuporządkowane miejsce do pracy, lub nauki. Zadbaj o dobre oświetlenie, wygodne krzesło o odpowiedniej wysokości i profilu, oraz porządek na biurku. Pozbądź się wszystkiego co Cię rozprasza; niepotrzebne papiery, ciągłe powiadomienia na laptopie, czy głośna muzyka. Pamiętaj też o regularnym wietrzeniu pokoju, w którym pracujesz- świeże powietrze działa cuda! I nie pracuj w łóżku: prędzej czy później oczy zaczną same się zamykać, a Ty nie zdziałasz wiele. 

Coś dla duszy i ciała
Pamiętaj, ze im lepiej się czujesz, tym lepiej funkcjonujesz w każdej dziedzinie życia, dlatego nie zapominaj o odpowiednim odżywieniu swojego ciała i głowy. Zróżnicowane posiłki oraz odpowiednia ilość wody to podstawy, których z pewnością nie musimy Wam tłumaczyć. Korzystaj też z możliwości uprawiania sportu na świeżym powietrzu- joga w ogrodzie, czy spacer w pobliskim parku to zawsze dobry pomysł. Dbając o siebie gwarantujesz sobie więcej energii do wykonywania codziennych zadań związanych z nauką i pracą. Pamiętaj jednak, że spędzenie całego dnia “obijając się” w piżamie to też forma dbania o siebie i od czasu do czasu pozwól sobie na taki dzień nicnierobienia; czytaj książki, oglądaj filmy, przeglądaj social media. Kwarantanna to w końcu nie konkurs produktywności, a każdy z nas radzi sobie z nową sytuacją po swojemu.

 

Przesyłamy Wam mnóstwo zdrowia i spokoju w tym niepewnym czasie. Powodzenia!
Zespół Baltic Council Polska

Zobacz więcej
do góry