#GirlPower - szkoły dla dziewcząt w UK


Brytyjskie, klasyczne szkóły z internatem na trwałe wpisały się w krajobraz Wielkiej Brytanii będąc symbolem prestiżu oraz wysokiej jakości kształcenia.  Nauka w tego rodzaju placówkach bardzo często wiąże się z rodzinną tradycją – kilka pokoleń decyduje się na edukację w tym samym miejscu. Niegdyś niedostępne, dziś szkoły z internatem zabiegają o uczniów z całego świata - jak wygląda nauka i bycie częścią brytyjskiej szkolnej społeczności? Postaramy się Wam to przybliżyć.

Szkoła zazwyczaj mieści się na rozległym kampusie, na którym znajdziemy wszystko to, czego uczeń może potrzebować – budynki, w których odbywają się lekcje, laboratoria, internaty, boiska, obiekty sportowe, jadalnie, często także małe sklepiki i kafejki. Wiekszość szkół to szkoły kooedukacyjne, jednak istnieją i cieszą się popularnością także szkoły tylko dla chłopców lub dziewcząt.
Jedną z takich szkół jest szkoła RMS School for Girls, położona w południowo – zachodnim Londynie, gdzie uczy się ok. 700 dziewcząt. Szkoła podchodzi inywidualnie do każdej z uczennic i pomaga im tym samym w odkrywaniu swoich pasji, talentów i predyspozycji. Sama szkoła jasno daje do zrozumienia, że dobre oceny, to jedynie mała część sukcesu, a młode kobiety potrzebują pewności siebie, wiary we własne możliwości oraz samozaparcia, aby poradzić sobie we współczesnym świecie.

Niedaleko Londynu, w okolicy miasta Reading znajduje się także Queen Anne’s School, do której uczęszczają same dziewczynki. Wysokiej jakości wszechstronne nauczanie zachęca uczennice do wykorzystywania w pełni swojego potencjału i odkrywania własnego „ja”. Poza wyjątkowymi wynikami akademickimi, szkoła szczyci się także osiągnięciami w dziedzinach sportu, czy sztuki. „W dobie wyzwań, które stawia przed nami XXI wiek, naszym celem jest rozwijanie szczęśliwych i niezależnych młodych kobiet, które potrafią cieszyć się nowymi doświadczeniami oraz podążać za swoimi aspiracjami z pewnością siebie” – mówi przedstawicielka szkoły.

To zaledwie dwa przykłady bardzo dobrych szkół dla dziewcząt. Łączy je jedno – każda chce, aby ich uczennice wyrosły na silne i samodzielne kobiety.

Dzięki szerokiej ofercie zajęć pozalekcyjnym dziewczęta mają okazję odkrywać swoje talenty i rozwijać pasje. Szkoły oferują wiele ciekawych zajęć artystycznych, teatralnych i sportowych. Badminton, szermierka, sztuki walki, malarstwo, fotografia, zajęcia teatralne, a dla kochających muzykę – możliwość nauki gry na prawie każdym instrumencie lub udział w szkolnym chórze.
Uczennice nie mają czasu na nudę; szkoły organizują liczne wycieczki i zachęcają podopieczne do uczestnictwa w wydarzeniach kulturowych. Priorytetem jest, aby rozwój edukacyjny szedł równolegle z tym personalnym, a uczennice miały zapewniony czas i środki do odkrywania swoich siebie.

A jakie jest Wasze zdanie – szkoła niekoedukacyjna wydaje się Wam fajnym rozwiązaniem, czy jesteście jednak zwolennikami szkół mieszanych?
My uważamy, że nieważne czy szkoła jest koedukacyjna, żeńska czy męska – najważniejsze jest to, aby dzieci, które do tej szkoły uczęszczają były poprostu szczęśliwe.

Szukasz szkoły średniej w UK, Kanadzie, USA, Szwajcarii lub w innych krajach – skontaktuj się z nami. Pomagamy w wyborze najlepszej szkoły za granicą, a wszystkie testy kawlifikacyjne można napisać w naszym biurze. Skorzystaj z naszej wiedzy i ponad 20 – letniego doświadczenia w obszarze edukacji zagranicznej.

Tel. +48 576382 088 / 22 379 26 24
info@balticcouncil.pl
www.balticcouncil.pl
 

Zobacz więcej
do góry