Sir George Cambridge (Wielka Brytania)

Lokalizacja

Wiek: 14 - 17 lat

Obóz odbywa się w pięknym, uniwersyteckim Cambridge! Miasto jest znane na całym świecie, dzięki uniwersytetowi goszczącemu co roku ok. 20 tys. studentów i działającemu już od 800 lat. Ze względu na niewielką powierzchnię miasta i jego studencki charakter każdy międzynarodowy uczeń świetnie się tu odnajdzie.

Szkoła

Budynki szkoły mieszczą się w typowych, angielskich, ceglanych domach z epoki wiktoriańskiej skąd do historycznego centrum miasta dotrzemy w 15 minut spacerem. Zaraz obok szkoły znajduje się chętnie odwiedzany przez mieszkańców Ogród Botaniczny czy centrum rozrywkowe Leisure Park z kinem, kręglami i restauracjami. 3 minuty od szkoły znajduje się dworzec kolejowy skąd z łatwością w ok. 40 minut dotrzemy do Londynu. W zasięgu kilkuminutowego spaceru znajdują się internaty, hala sportowa, kryty basen oraz boisko. Szkoła posiada również wspaniały ogród, Arts and Crafts Room oraz Studio Café, gdzie uczniowie mogą spotykać się i zjeść posiłek.

Program zajęć

Sir George to intensywny obóz dla nastolatków dostępny w czasie roku akademickiego. Łączy on 20 lekcji (15 godzin) ogólnego angielskiego na tydzień z 8 lekcjami angielskiego połączonego z nauką umiejętności miękkich (life skills) oraz 5 sesjami nauki pod okiem instruktora lub aktywności kulturalnej.

Zajęcia pozalekcyjne i wycieczki
W każdy piątek popołudniu organizowane są wycieczki kulturoznawcze po Cambridge, a w weekendy całodniowe wycieczki do miast takich jak Londyn, Oxford czy Brighton. W ciągu tygodnia uczniowie mogą również uczestniczyć w zajęciach kreatywnych i sportowych takich jak rysownie węglem, projektowanie t-shirtów i toreb, gry planszowe, koszykówka czy nawet tradycjonalne angielskie „tea party”.

Zakwaterowanie i wyżywienie
Sir George zachęca swoich uczniów do zamieszkania z rodziną goszczącą, aby ćwiczyć angielski także w zrelaksowanym środowisku poza klasą. Domy rodzin goszczących zlokalizowane są zazwyczaj do 40 minut od szkoły i dobrze skomunikowane z centrum i samą szkołą, która znajduje się przy głównej stacji kolejowej w Cambridge. Studenci zazwyczaj dzielą pokój i łazienkę z innym studentem tej samej płci (dostępna jest też mała ilość pokoi pojedynczych). Zakwaterowanie to zapewnia też pełne wyżywienie oraz zmianę pościeli i ręczników raz w tygodniu.
 

Terminy 2022
Na program Sir George można wyjechać na dowolną ilość tygodni, aczkolwiek wyjazdy na 1 do 4 tygodni cieszą się największą popularnością. Kurs zaczyna się w każdy poniedziałek (oprócz wakacji i świąt Bożego Narodzenia).

Szkoła otwarta jest w terminach:
28.08.2022 - 18.12.2022;
01.01.2023 - 07.07.2023;
27.08.2023 - 24.12.2023

Ceny 2023:
1 tydzień: £1020
2 tygodnie: £1630
3 tygodnie: £2220
4 tygodnie: £2810

Cena obejmuje:

•    kurs angielskiego General English (20 lekcji w tygodniu)
•    8 lekcji umiejętności miękkich (life skills)
•    3 sesje samodzielnej nauki pod okiem instruktora
•    niedzielny transfer lotniskowy na obóz i z obozu – lotniska Heathrow lub Stansted
•    zakwaterowanie u rodziny goszczącej
•    pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie)
•    opieka profesjonalnej kadry
•    24 godzinną linię telefoniczną oferującą pomoc w nagłych wypadkach

W celu kalkulacji ostatecznej ceny za wyjazd językowy, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami edukacyjnymi: info@balticcouncil.pl lub telefonicznie +48 22 379 26 24, +48 22 379 26 22
 

do góry