Uniwersytety - studia magisterskiePrzypominamy, że studia magisterskie w Wielkiej Brytanii objęte są rządowymi kredytami studenckimi. Studenci, którzy rozpoczynają mogą ubiegać się o pożyczkę w wysokości do ok. 10 tysięcy funtów. Każdy student może rozporządzać tą kwotą według własnego uznania - pokrywając koszty edukacji, zakwaterowania, posiłków itp. Pożyczka jest dostępna tylko dla obywateli UE, którzy nie otrzymali jeszcze tytułu magistra, a teraz planują naukę na studiach magisterskich w Wielkiej Brytanii.

Brytyjskie uniwersytety oferują szeroką gamę kierunków na studiach magisterskich. Biznes, cyberbezpieczeństwo, dziennikarstwo, a może marketing sportowy? Każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie obowiązują terminy złożenia wniosku na studia magisterskie - jeśli nadal są miejsca na wybranym kierunku studiów, uniwersytet wciąż przyjmuje wnioski od potencjalnych studentów. Jeśli jeszcze nie udało Ci się znaleźć uczelni, w której chciałbyś kontynuować naukę, masz świetną okazję, aby dostać się jesienią lub w styczniu (w UK na niektóre kierunki studiów rekrutacja mozliwa jest dwa razy w roku) na jeden z uniwersytetów w Wielkiej Brytanii!

Warunki spłaty kredytu są zapisane w taki sposób, że student zaczyna spłacać kredyt tylko wtedy, gdy może sobie na to pozwolić. Spłata rozpoczyna się po ukończeniu studiów, ale tylko wtedy, kiedy roczna pensja przekracza £21000 (czyli £1750 miesięcznie lub £404 tygodniowo). Na przykład, jeśli absolwent brytyjskiego uniwersytetu zarabia £2500 funtów miesięcznie, będzie musiał zapłacić 6% kwoty, która przekracza odpowiednio £1750, czyli 6% z £750, czyli £45 miesięcznie. Jeśli po 30 latach kredyt nie zostanie całkowicie spłacony, pozostała kwota kredytu zostanie umorzona.

Nasi doświadczeni specjaliści doradzą w wyborze odpowiedniego uniwersytetu i kierunku studiów. Pomogą także w aplikacjach na studia wyższe i w uzyskaniu pożyczki studenckiej. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

 

Umów się na spotkanie z naszymi doświadczonymi konsultantami. Zadzwoń 22 379 26 24, napisz na info@balticcouncil.pl lub umów się na bezpłatną konsultację przez Skype tutaj.

do góry