The National Mathematics and Science College

Lokalizacja

Coventry
Rok założenia: 2015
Szkoła koedukacyjna z internatem dla uzdolnionych dzieci
Wiek uczniów: 15-18 lat
Liczba uczniów w klasie: maks. 8
 
Szkoła powstała, aby szkolić zdolnych i silnie zmotywowanych uczniów, którzy chcą osiągnąć najwyższe możliwe wyniki akademickie i dołączyć do najlepszych uniwersytetów na świecie. Została założona przez Dr. Martina Stevena, ówczesnego dyrektora prestiżowej prywatnej szkoły dla chłopców St Paul's School. Jest on powszechnie znany wśród naukowców, choć zasłynął także jako autor 24 książek. Steven od lat poświęca się pracy z utalentowanymi dziećmi, co pozwoliło mu napisać książkę „Educating the More Able Student: what works and why”.

W szkole nauczane są jedynie przedmioty STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics). Wszyscy uczniowie międzynarodowi uczą się również języka angielskiego.
NMSC koncentruje się bezpośrednio na naukach ścisłych, ponieważ liczba młodych ludzi, którzy decydują się na specjalizację w takich dziedzinach, jest z roku na rok mniejsza. Ale to właśnie te osoby mogą w przyszłości wyleczyć raka, wykorzystywać energię z syntezy jądrowej, czy powstrzymać globalne ocieplenie. Świat ich potrzebuje, więc NMSC za misję stawia sobie znajdowanie i kształcenie tych młodych zdolnych pasjonatów nauk ścisłych.

NMSC postrzega swoich nauczycieli, jako główną zaletę szkoły. Pracują oni indywidualnie z każdym uczniem. Kolejną zaletą są zróżnicowane zajęcia pozalekcyjne – m.in. lekcje muzyki i sztuki teatralnej prowadzone przez profesjonalistów z Birmingham Philharmonic Orchestra, The Royal Shakespeare Company, Belgrade Theatre i Coventry, klub parlamentarny, klub debat i inne.

Video

Programy
A-Level to dwuletni program szkoły średniej dla osób w wieku 16-18 lat. Wszyscy uczniowie NMSC obowiązkowo uczą się matematyki oraz 3 przedmiotów fakultatywnych z poniższej listy: rozszerzona matematyka, chemia, fizyka, biologia, informatyka, ekonomia.
Z wybranego przedmiotu każdy uczeń jest zobowiązany do napisania pracy pisemnej (The Extended Project Qualification), która jest pomocna podczas aplikacji na studia. Wszyscy uczniowie, których językiem ojczystym nie jest angielski, przygotowują się także do egzaminu IELTS.

Pre-A-Level to roczny program dla 15-16-latków, który pomaga przygotować się do programu A-Level. Doskonali on język angielski oraz uzupełnia braki z przedmiotów ścisłych.

Zajęcia pozalekcyjne
Uczniom oferuje się ekscytujący i obszerny program pozaszkolny. Dla tych, którzy lubią rysować lub malować, zawsze otwarte jest studio artystyczne, a ci, którzy kochają muzykę, mają możliwość grania w szkolnej orkiestrze. Dostępna jest siłownia, a także centrum sportowe, w którym można ćwiczyć różne sporty, w tym pływanie. W każdą sobotę organizowane są wycieczki do muzeów, galerii i teatrów. Szkoła oferuje możliwość udziału w the Duke of Edinburgh Award.

Zakwaterowanie

Uczniowie NMSC zakwaterowani są u lokalnych rodzin goszczących lub w internatach, które znajdują się w centrum Coventry, w pobliżu teatrów, kin, kawiarni, restauracji i sklepów.
Chłopcy i dziewczęta mieszkają na różnych piętrach, a standardowo szkoła zapewnia pokoje jednoosobowe ze wszystkimi udogodnieniami oraz małą wspólną kuchnią. Sprzątane odbywa się raz w tygodniu. W internatach znajdują się siłownie, salony z telewizorami, pralnie i stołówki.

Opłata za naukę w roku szkolnym 2019/2020
Czesne, zakwaterowanie, wyżywienie - 15 300 GBP za trymestr
Opłata rejestracyjna wynosi 200 GBP
Kaucja - 3000 GBP

 

Zapraszamy do odbycia bezpłatnej konsultacji tutaj, lub o kontakt mailowy na adres info@balticcouncil.pl lub telefoniczny 22 379 26 24, 22 379 26 22 i skorzystanie z naszej pomocy!
  
 

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry