D'Overbroeck's College

Lokalizacja

Oxford

Szkoła koedukacyjna z internatem.
Wiek uczniów: 15-19 lat.
Liczba uczniów: 295.
Maksymalna liczba uczniów w klasie: 10.

Wyniki egzaminów A-level w roku 2017:
Zdawalność – 100%
24% ocen – A*
62% ocen – A* - A
87% ocen – A* - B
46% uczniów otrzymało 3 lub więcej ocen A*/A

Placówka oferująca naukę na ostatnim etapie szkoły średniej, w ramach programu A-Level.

Podstawowym założeniem obowiązującym w tej szkole jest pomysł, aby starsi uczniowie kształcili się w innym otoczeniu niż ich młodsi koledzy. Cały proces edukacji, w tym panująca tu atmosfera oraz podejście nauczycieli sugerują, że szkoła nie jest przeznaczona dla dzieci, lecz dla dorosłych – młodych, świadomych i zmotywowanych osób, których celem jest dostanie się na najlepsze wyższe uczelnie. Mała liczba uczniów w klasach (średnio siedmioro) pozwala uważnie śledzić postępy w nauce każdego z nich, jak również skutecznie i na czas uzupełnić luki w ich wiedzy. W szkole nie stosuje się tradycyjnych zwrotów grzecznościowych, a relacja między nauczycielem i podopiecznym oparta jest na zasadach wzajemnego szacunku i pomocy w osiągnieciu głównego celu ucznia. Ważną zaletą tej placówki jest również fakt, iż większość uczniów zaczynających program A-Level pochodzi z innych angielskich lub zagranicznych szkół. Dzięki temu uczniowie nie są dzieleni na „starych” i „nowych”.

 

Program zajęć

A-Level
Dwuletni program dla uczniów od 16 roku życia. Uczniowie wybierają 4 przedmioty z poniższej listy: matematyka, matematyka wyższa, biologia, chemia, fizyka, informatyka, ekonomia, księgowość, biznes, język angielski, język francuski, język hiszpański, język rosyjski, język japoński, język włoski, łacina, język grecki, filozofia, historia, polityka, prawo, psychologia, socjologia, cywilizacje klasyczne, muzyka, technologia muzyczna, fotografia, drama i teatr, kino, ceramika, sztuka i design, historia sztuki, sport.
Liczba uczniów: 255.

IGCSE
Jednoroczny program dla zagranicznych uczniów (od 15. roku życia) przygotowujący do programu A-Level. W jego trakcie dużą wagę przywiązuje się do poprawy znajomości języka angielskiego na poziomie akademickim. Uczniowie wybierają do 5 przedmiotów z programu GCSE (matematyka, biologia, chemia, fizyka, biznes, informatyka, historia, geografia, język francuski, sztuka).
Liczba uczniów: 40.


Koszt nauki w roku szkolnym 2019/2020:
Jednoroczny program GCSE – 10 038 GBP za kwartał,
A-Level – 8 100 za kwartał,
EAL – język angielski, jako obcy – 1 800 GBP za kwartał,
Opłata rejestracyjna – 700 GBP,
Depozyt – 1 200 GBP.

Video

Zakwaterowanie

Większość uczniów programu A-Level mieszka w internatach znajdujących w pobliżu głównych budynków szkoły.
W 2017 roku oddano do użytku nowy internat, położony bezpośrednio naprzeciw nowego kampusu. Budynek przeznaczony jest również dla uczniów programu A-Level. Młodzi ludzie zostają zakwaterowani w dwuosobowych pokojach z wszelkimi udogodnieniami. Pomieszczenia są jasne, przestronne i wyposażone w wysokiej jakości nowoczesne meble. Uczniowie ostatniej klasy mogą przenieść się do hostelu Hayfield House, gdzie do ich dyspozycji są pokoje jednoosobowe ze wspólną dla całego piętra łazienką. Zakwaterowanie obejmuje śniadania w hostelu oraz obiady i kolacje w stołówce kampusu szkoły.
Uczniowie programu GCSE uczą się w oddzielnych budynkach na tej samej ulicy, na której mieści się główny kampus. Ich internat (106) znajduje się natomiast naprzeciw szkoły. Na każdym piętrze do dyspozycji uczniów są dwie wspólne łazienki. Wybrane pokoje zapewniają wszystkie udogodnienia.

Zakwaterowanie u loklnej rodziny goszczącej – 4 950 GBP za kwartał,
Zakwaterowanie w szkolnej rezydencji – 5 750 GBP za kwartał.

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry