CATS Canterbury

Lokalizacja

Canterbury
Międzynarodowa szkoła z internatem
Rok założenia: 1952.
Wiek uczniów: 14-20 lat.

СATS Canterbury to międzynarodowa szkoła średnia założona w Londynie w 1952 roku. W latach 70 przeniesiona została do Canterbury, gdzie pozostaje do dziś. Szkoła stawia przede wszystkim na indywidualną pracę z każdym uczniem, tylko wtedy będąc w stanie odkryć jego wewnętrzny potencjał i pomóc w wyborze ścieżki nauki i kariery. Wykwalifikowani nauczyciele mają spore doświadczenie zawodowe w nauczaniu międzynarodowej młodzieży. Każdy uczeń ma przydzielonego osobistego tutora, z którym omawia wszelkie problemy, pytania dotyczące nauki, życia, czy wypoczynku. Aż 95% absolwentów szkoły kontynuuje ścieżkę edukacyjną na uczelniach wyższych.

Wyniki egzaminów A-Level 2018:
A*-A - 62% wszystkich wyników
A*-A – 63% wszystkich wyników z rozszerzonej matematyki
85% absolwentów dołączyło do grona studentów uniwersytetów należących do Russell Group, na kierunkach takich jak medycyna, nauka weterynaryjna, biotechnologia i farmacja

Programy:
GCSE - dwuletni program dla dzieci w wieku 14 lat, podczas którego uczniowie przyswajają wiedzę z 10 obowiązkowych przedmiotów, a w drugim roku wybierają 5-6 przedmiotów, z których zdawać będą egzaminy końcowe.
Wymagania wstępne: dobre wyniki w nauce, poziom angielskiego - średniozaawansowany (IELTS 4.0)
 
A-Level - dwuletni program licealny, który kończy się serią egzaminów i uzyskaniem dyplomu szkoły średniej, umożliwiającym kontynuację nauki na uniwersytecie. Uczniowie wybierają dowolne 3-4 przedmioty z następującej listy: matematyka, matematyka rozszerzona, biologia, ekonomia, fizyka, geografia, rachunkowość, statystyka, biznes, informatyka, język angielski, literatura angielska, francuski, hiszpański, prawo, polityka, historia, muzyka i sztuka teatralna, psychologia, socjologia.
Wymagania wstępne: dobre wyniki w nauce, świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, poziom języka angielskiego – upper-intermediate (IELTS 5.0)

International Baccalaureate (IB) - dwuletni program matury międzynarodowej, który kończy się serią egzaminów i uzyskaniem dyplomu szkoły średniej. Uczniowie wybierają 6 przedmiotów (3 na podstawie, 3 na rozszerzeniu). Ponadto wszyscy uczą się przedmiotu Theory of Knowledge oraz zobligowani są do wykonywania zajęć pozaszkolnych w ramach programu CAS. Pod koniec programu każdy uczeń musi napisać tak zwany Extended Essay zawierający co najmniej 4000 słów oraz prace końcowe z każdego z przedmiotów.
Wymagania wstępne: certyfikat ukończenia szkoły podstawowej z dobrymi wynikami, poziom angielskiego - IELTS 6.0

Foundation - roczny program dla osób, które posiadają już świadectwo ukończenia szkoły średniej i chcą dobrze przygotować się do studiów na uczelni wyższej. W tym programie wiele uwagi poświęca się akademickiemu językowi angielskiemu, a inne przedmioty są opcjonalne.
Wymagania wstępne: świadectwo ukończenia szkoły średniej, IELTS 5.0
           
Pre-IB/ A-Level - roczny program przygotowujący do A-Level lub IB dla uczniów, którzy potrzebują dodatkowej pomocy z językiem angielskim. Oprócz języka angielskiego, nauczane jest 10 przedmiotów obowiązkowych.

Video

Zakwaterowanie
U lokalnej rodziny - standardowy rodzaj zakwaterowania wybierany przez większość uczniów. Szkoła starannie wybiera rodziny i współpracuje z nimi od wielu lat.
Pokój dwuosobowy z łóżkami, biurkiem i wspólną łazienką. Pokój jednoosobowy może być zorganizowany na życzenie i za dodatkową opłatą.
Codziennie (z wyjątkiem świąt) kursuje bezpłatny autobus szkolny.
Pełne wyżywienie

Internat – szkoła posiada dwa internaty z oddzielnymi blokami dla dziewcząt i chłopców. W każdym z nich mieszka standardowo jeden członek kadry szkolnej, który pomaga w utrzymaniu porządku.

Pakiet Superior
- Pokoje jedno lub dwuosobowe
- Każdy pokój wyposażony jest w prysznic, toaletę i umywalkę
- W każdym pokoju jest bezpłatny bezprzewodowy internet
- Każdy pokój wyposażony jest w telewizor z wideo
- Wspólny pokój z telewizorem i DVD
- Pralnia, kuchnia
- Pokoje sprzątane są każdego dnia roboczego
- Pełne wyżywienie w stołówce uniwersyteckiej
 
Pakiet Standard
- Pokoje jedno lub dwuosobowe
- Wspólne łazienki
- Wspólny pokój z telewizorem, DVD i internetem
- Pralnia, kuchnia
- Pokoje sprzątane są każdego dnia roboczego
- Pełne wyżywienie w stołówce uniwersyteckiej

Opłata za naukę w roku szkolnym 2020/2021
Nauka
GCSE / A-Level / IB / Foundation - 7,665 GBP za trymestr (uczniowie z UE), spoza UE- 9 150 GBP
Opłata rejestracyjna wynosi 300 GBP
Depozyt - 2200 GBP
Zakwaterowanie w internacie + posiłki
Pokój jednoosobowy (z łazienką en suite) - 5 250 GBP za trymestr

Pokój jednosobowy ze wspólną łazienką ( powyżej 18 roku życia) - 3 995 GBP za trymestr
Pokój dwuosobowy(16-17 lat) ze wspólną łazienką - 3 995 GBP za trymestr.

 

Zapraszamy do odbycia bezpłatnej konsultacji tutaj, lub o kontakt mailowy na adres info@balticcouncil.pl lub telefoniczny 22 379 26 24, 22 379 26 22 i skorzystanie z naszej pomocy!
 

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry