Bellerbys College Brighton

Lokalizacja

Brighton

Międzynarodowa szkoła koedukacyjna.
Wiek uczniów: 13-18 lat.
Średnia liczba uczniów w klasie: 12.

Wyniki egzaminów A-level w 2019 roku:
45% uczniów otrzymało oceny A* - A
69% - A*-B
87% - A*-C


Szkoła

Brighton College to nowoczesna placówka edukacyjna dla uczniów szkoły średniej, gdzie dużą wagę przywiązuje się do wszechstronnego rozwoju podopiecznych, indywidualnego podejścia w nauczaniu oraz przygotowania do aplikowania na najlepsze uniwersytety. Niewielkie nadmorskie Brighton swoją żywą i przyjazną atmosferą przyciąga uczniów z całego świata. Dobrze rozwinięta infrastruktura miasta pozwala szkole na organizowanie interesujących i różnorodnych zajęć pozalekcyjnych, w tym wizyt do lokalnych muzeów, teatrów czy ośrodków sportowych. Uczniowie mogą spędzać wolny czas na plaży, na boiskach, na słynnym molo lub podziwiając malownicze tereny podmiejskie. Miasto oddalone jest od Londynu jedynie o godzinę jazdy pociągiem.


Szkoła jest wyposażona w nowoczesny sprzęt i zapewnia znakomite zaplecze materiałowo-techniczne. Wszystkie klasy oferują interaktywne tablice oraz dostęp do Internetu. Placówka opracowała specjalny program do nauki zdalnej – StudySmart online learning system. Szkolna kawiarnia czynna jest 7 dni w tygodniu i oferuje śniadania, obiady i kolacje w postaci ciepłych posiłków. Ponadto do dyspozycji uczniów są: wygodna strefa wypoczynkowa z telewizorem, odtwarzaczem DVD i dostępem do sieci WiFi oraz dobrze wyposażona biblioteka i kawiarenka internetowa.

Szkoła stara się zachęcać wszystkich uczniów do uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych, takich jak aktywności sportowe, klub dyskusyjny, czy wycieczki do teatru lub na wystawy.

Video

Programy

GCSE Pathway Programme (13+) – dzieci trzynastoletnie uczą się w ciągu roku 9 podstawowych i 8 testowych przedmiotów. Nauka każdego trwa 4 tygodnie. Taki program pozwala uczniom wybrać odpowiednie przedmioty z programu GCSE, które będą zdawać na przyszłych egzaminach. Czternastolatkowie uczą się 7-9 przedmiotów. Do wyboru są: sztuka, biologia, biznes, chemia, drama, ekonomia, język angielski, geografia, globalne perspektywy, historia, techniki informatyczne i komunikacyjne, matematyka, języki nowożytne, fotografia, fizyka, przedmiot ścisły nr 1, przedmiot ścisły nr 2.


GCSE (15+) – roczny program - obowiązkowymi przedmiotami są język angielski i matematyka. Dodatkowo uczniowie mają do wyboru 4 przedmioty: sztuka, biologia, biznes, chemia, informatyka, ekonomia, historia, media, języki nowożytne, fizyka, psychologia.
Pre-GCSE (14+) to program dla uczniów, którzy chcieliby wziąć udział w rocznym kursie GCSE, ale nie opanowali języka angielskiego na wystarczającym poziomie. Program obejmuje 30 godzin lekcyjnych tygodniowo, z czego 15 godzin przeznaczonych jest na naukę języka, a pozostałe 15 – na wybrane przedmioty.


Program szkoły średniej A-Level (16+) – uczniowie wybierają 4 przedmioty z listy: matematyka, matematyka wyższa, geografia, historia, biologia, fizyka, chemia, ekonomia, rząd i polityka, biznes, rachunkowość, literatura angielska, sztuka, języki nowożytne, prawo, fotografia, psychologia, socjologia. Program można zacząć we wrześniu, styczniu lub kwietniu. Standardowo trwa on 2 lata.
Management and Computing systems Foundation to jednoroczny program przeznaczony dla absolwentów, którzy posiadają świadectwo ukończenia szkoły średniej w swoim kraju i chcą dostać się na Informatykę lub Inżynierię Oprogramowania. Minimalny poziom znajomości angielskiego dla tego programu to 4.5 (według skali IELTS).

Zakwaterowanie

Bellerbys Brighton residence (13+) to nowoczesna rezydencja położona na terenie kampusu szkoły, w centrum miasta. Oferuje ona:
370 pokoi jednoosobowych z wszelkimi udogodnieniami;
3 toalety na każdym piętrze;
całodobową ochronę budynku;
łóżko, pościel (ręczniki we własnym zakresie), biurko, garderobę, deskę do prasowania, żelazko i telewizor w pokoju;
śniadanie i kolację;
pralnię wyposażoną w nowoczesne pralki;
Paris House (18+) to rezydencja oddalona od kampusu szkoły o 10 minut jazdy autobusem. Oferuje ona:
31 pokoi jednoosobowych z wszelkimi udogodnieniami;
stół, garderobę, łóżko, pościel (ręczniki we własnym zakresie), deskę do prasowania, żelazko i telewizor w pokoju;
kuchnię;
pralnię wyposażoną w nowoczesne pralki;
śniadanie i kolację;
ochronę budynku od 18:00 do 8:00.
Możliwe jest również zakwaterowanie u angielskiej rodziny w pokoju jedno- lub dwuosobowym.

Koszt nauki w roku szkolnym 2020/2021:

Dwuletni program GCSE – 7 983 GBP za trymestr
Roczny program GCSE – 7 983 GBP za trymestr
Program Pre-GCSE – 6 550 GBP za trymestr
Program A-Level – 9 167 GBP za trymestr
 IELTS kurs w lato (6 tygodni) – 2 370 GBP za tydz.
Foundation – 7 317 GBP za trymestr

Opłata rejestracyjna- 235 GBP

Zakwaterowanie

Bellerbys Brighton Residence   4 963 - 5 885 GBP za trymestr (HB)
Paris House (powyżej 18 roku życia)  3.569 – 4.238 GBP za trymestr
Zakwaterowanie u rodziny - 1.867 - 3.261 GBP za trymestr


Zapraszamy do odbycia bezpłatnej konsultacji tutaj, lub o kontakt mailowy na adres info@balticcouncil.pl lub telefoniczny 22 379 26 24, 22 379 26 22 i skorzystanie z naszej pomocy!
 

 

 

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry