College Saint Charles

Lokalizacja

Międzynarodowa szkoła dla uczniów w wieku 10–19 lat
Rok założenia - 1897
Lokalizacja - Jura Canton (najbliższe lotnisko Zurich)
Łączna liczba uczniów - 250


Szkoła znajduje się we francuskiej części Szwajcarii, w malowniczym kantonie Jura, u stóp starożytnego zamku Porrentruy, godzinę drogi od Bazylei. Na terenie kampusu znajduje się budynek szkolno - administracyjny, świetnie wyposażone sale lekcyjne i duży kompleks sportowy. Saint-Charles to szkoła o bogatych tradycjach w zakresie wychowania i edukacji dzieci, założona ponad 120 lat temu przez Ernesta Dakurta. Szkoła przywiązuje dużą wagę do indywidualnego podejścia do ucznia. Małe klasy, przyjazna atmosfera, osobisty udział nauczycieli w opracowywaniu strategii szkolnej, systematyczne monitorowanie postępów każdego ucznia - wszystko to przyczynia się do osiągnięcia doskonałych wyników w nauce i wszechstronnego rozwoju osobowości dziecka. Hasło „Accompagner pour grandir” (wspieranie rozwoju) odzwierciedla istotę i ducha szkoły oraz wysiłki wszystkich nauczycieli w zakresie wspierania młodych ludzi w najważniejszym okresie ich formacji, dając im odpowiednie wytyczne, motywując ich do poznawania otaczającego ich świata i pomagając w określeniu ich zainteresowań i ścieżek przyszłego rozwoju.

Szkoła opracowała wyjątkowy program nauczania dla uczniów w różnych grupach wiekowych, który kształtuje i rozwija takie umiejętności, jak efektywne zapamiętywanie, zdolność do strukturyzowania przekazywanego materiału, uczy, jak lepiej przygotować się do egzaminów, jak pisać prace semestralne, tym samym uzbrajając uczniów w nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne i przydatne umiejętności tak potrzebne w XXI wieku. Uczniowie szkoły osiągają wybitne wyniki w takich dziedzinach jak historia, nauki ścisłe i języki obce. edukacyjny równoważą też działania twórcze - kulturoznawstwo, sztuki wizualne, muzyka. Szkoła prowadzi naukę w ramach dwóch programów: francuskiego i angielskiego - matura międzynarodowa IB.

Zajęcia sportowe i pozalekcyjne
Sport zajmuje ważne miejsce w życiu szkolnym. Dysponując dużym, wielofunkcyjnym centrum sportowym, basenem i obiektami sportowymi, szkoła stara się zaangażować wszystkich uczniów w sport. Dla miłośników muzyki i twórczych przedmiotów - szkoła ma własny chór czy klub teatralny. W ciągu roku szkoła organizuje również szereg dodatkowych zajęć i wycieczek. Zimą organizowane są wycieczki w góry do ośrodków narciarskich.

Zakwaterowanie
Uczniowie mieszkają w internacie, po dwie osoby w pokoju.

Cena za rok akademicki 2021/22:
IB - 77 000 CHF
Opłata rejestracyjna - 3000 CHF

 

Zapraszamy do odbycia bezpłatnej konsultacji tutaj, lub o kontakt mailowy na adres info@balticcouncil.pl lub telefoniczny 22 379 26 24, 22 379 26 22 i skorzystanie z naszej pomocy

Video

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry