College du Leman

Lokalizacja

Versoix

Wiek uczniów - 3-19 lat
Łączna liczba uczniów - 1750
Liczba wykładowców - 192 (6 doktorów nauk ścisłych, 48 magisterskich)
Liczba akademików - 200

College Du Leman znajduję się w małym szwajcarskim miasteczku Versoix, 9 km od Genewy. Szkoła została założona w 1960 roku dla dzieci dyplomatów i międzynarodowych biznesmenów, którzy mieszkali w Genewie i jej okolicach.

Podczas swojego istnienia szkoła przekształciła się w prawdziwy kampus, który zajmuje powierzchnię 8 hektarów. Budynki szkolne wyposażone są w laboratoria, sale komputerowe, bibliotekę i księgarnię. Znajdziemy tu również akademiki, szkołę podstawową z przedszkolem, boiska sportowe, centrum fitness, korty tenisowe i basen.

Szkoła działa według dwóch schematów:
1. Szwajcarsko-francuski - stworzony wg szwajcarskiego systemu edukacji przygotowujący do egzaminów dojrzałości obowiązujących w Szwajcarii
2. Angielsko-amerykański - przygotowujący do egzaminów SAT, Achievement Tests i Advanced Placement Examinations (program amerykański) lub IB Diploma Examinations (program brytyjski).

Zakwaterowanie
Dziewczęta i chłopcy mieszkają w oddzielnych akademikach w pokojach 2-3 osobowych. Pracownicy szkoły, którzy nadzorują akademiki, przebywają na ich terenie 24/7 i są zawsze gotowi pomóc w odrabianiu zadań domowych, jak również spędzaniu wolnego czasu.

Zajęcia pozalekcyjne
W wolnym czasie każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie zajęcia. Dużą uwagę przywiązuje się do sportu w szkole. Oprócz obowiązkowych zajęć sportowych uczniowie mogą ćwiczyć aerobik, tenis, jazdę konną, pływanie, lekką atletykę. Jest możliwość dołączenia do zespołu piłki nożnej, koszykówki, hokeja na trawie, siatkówki, rugby i baseball’u. Zimą natomiast regularnie organizowane są wyprawy narciarskie.

Video

Szkoła ma własny chór, orkiestrę, teatr, kółka dyskusyjne i własną Organizację Narodów Zjednoczonych. Co roku szkoła wysyła swoje zespoły do Europejskiej Międzynarodowej Szkoły Matematyki.

Opłata za rok nauki i zakwaterowanie w akademiku 2021/2022:
94 400 CHF
Opłata za złożenie aplikacji - 500 CHF
Opłata rejestracyjna - 4800 CHF
Depozyt - 6000 CHF

 

Zapraszamy do odbycia bezpłatnej konsultacji tutaj, lub o kontakt mailowy na adres info@balticcouncil.pl lub telefoniczny 22 379 26 24, 22 379 26 22 i skorzystanie z naszej pomocy!

 

 

 

 

 

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry