Brillantmont International School

Lokalizacja

Międzynarodowa szkoła dla uczniów w wieku 13-18 lat
Rok założenia - 1882. Lokalizacja - Lozanna.

Jedna z najstarszych szkół z internatem w Szwajcarii. Uczy się tutaj około 100 uczniów w wieku 13-18 lat, reprezentujących ponad 30 różnych narodowości. Jest to szczególne miejsce do nauki, w którym panuje miła, rodzinna atmosfera, gdzie każdy uczeń ma możliwość rozwijać swoją osobowość, talenty oraz umiejętności.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Szkoła oferuje naukę według dwóch programów - British GCSE / A-Level i American High School Diploma. Indywidualne podejście do ucznia to priorytet w Brillantmont School. Nauczyciele realizują także indywidualne konsultacje z uczniami, aby mogli oni określić swoje przyszłe cele i opracować plan ich realizacji.
W szkole uczą się dzieci z różnych kultur. Dzięki temu uczniowie mają okazję zawierać kontakty z dziećmi z całego świata, a także uczą się szanować i akceptować odmienność kulturową różnych narodowości i grup etnicznych.

Zajęcia sportowe i pozalekcyjne
Szkoła uważa, że każdy uczeń powinien aktywnie spędzać czas i to tak jak lubi, dlatego oferuje szeroki zakres zajęć sportowych. Uczniowie mają do wyboru zajęcia m.in.: tenis, koszykówka, gimnastyka, badminton, zumba i wiele innych. W zależności od pory roku uczniowie mogą uprawiać siatkówkę plażową, łyżwiarstwo figurowe, kolarstwo, biegi długodystansowe. Szkolne drużyny biorą udział w zawodach na szczeblu lokalnym i krajowym.  Zimą szkoła organizuje wycieczki do ośrodków narciarskich.

W wolnym czasie uczniowie mogą bawić się i śpiewać w szkolnych zespołach, a także  uczestniczyć w produkcjach teatralnych. Dużą rolę odgrywa udział w projektach z dziedzin akcji humanitarnych i charytatywnych. Organizowane są Kluby Debat oraz mini obrady ONZ. Dwa razy w roku szkoła bierze udział w mini konferencjach ONZ w Hadze i Singapurze.

Zakwaterowanie

Dormitoria znajdują się w kampusie szkoły i zajmują górne piętra w pięciu budynkach. Większość pokoi to pokoje dwu- osobowe. Szkoła stara się, aby uczniowie różnych narodowości mieszkali w jednym pokoju. Wszystkie pokoje wyposażone są w prywatną łazienką. Można wybrać również pokój jednoosobowy.

Cena za rok akademicki 2020/21:

77 000–86 000 CHF rocznie
Opłata rejestracyjna - 1600 CHF
Depozyt - 5000 CHF

 

Zapraszamy do odbycia bezpłatnej konsultacji tutaj, lub o kontakt mailowy na adres info@balticcouncil.pl lub telefoniczny 22 379 26 24, 22 379 26 22 i skorzystanie z naszej pomocy!
Video

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry