Sherborne International College

Lokalizacja

Sherborne, w południowo – zachodnia część Anglii, malownicze hrabstwo Dorset w cichej i spokojnej okolicy.

Wiek uczniów: 11-16 lat
Czas trwania programu: od trymestru do 2 lat
Liczba uczniów w szkole: 150
Liczba uczniów w klasie: 8

Szkoła
Sherborne International College to międzynarodowa szkoła przygotowująca uczniów z różnych krajów do nauki w klasycznych angielskich szkołach z internatem. Została założona w 1977 roku. Dyrektor szkoły Pan Grinfild zdaje sobie sprawę z tego, że dla uczniów z zagranicy wejście w program angielskiej edukacji jest sporym wyzwaniem i czasem taki skok na głęboką wodę może przynieść więcej szkody niż pożytku. Właśnie dlatego stopniowe zaznajomienie się z nową rzeczywistością w takim miejscu jak Sherborne jest świetnym i bezpiecznym rozwiązaniem.
Ta niewielkich rozmiarów placówka, w której uczy się 150 uczniów pomogła tysiącom młodych osób z całego świata rozpocząć naukę w elitarnych brytyjskich szkołach z internatem. Niewielkie, malownicze miasteczko Sherborne jest przykładem prawdziwego angielskiego klimatu, a dzięki zachowanym budynkom ze średniowiecza i epoki wiktoriańskiej, regularnie przyciągają reżyserów i filmowców w celu ekranizacji filmów historycznych.

Programy
11-12 lat: angielski, matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, historia. Opcjonalnie język francuski i sztuka.
13 lat: uczniowie uczą się w dziewiątej klasie szkoły angielskiej i jej przedmiotów podstawowych.
14-15 lat: dwuletni program GCSE, który uczeń kończy egzaminami i świadectwem ukończenia szkoły podstawowej. Minimalny poziom języka angielskiego dla tego programu to lower-intermediate.
Przedmioty obowiązkowe: angielski, matematyka, chemia, fizyka, biologia. Do wyboru geografia, język francuski, historia, rozszerzona matematyka, informatyka, biznes. Obowiązkowe jest zdanie 7 przedmiotów na egzaminie.
15-16 lat - roczny intensywny program GCSE. Minimalny poziom znajomości języka to lower-intermediate.

Video

Zajęcia pozalekcyjne
W każdą środę uczniowie uczestniczą w wybranych zajęciach dodatkowych: fotografia, wspinaczka, jazda konna, golf, squash, gimnastyka i inne. W soboty i niedziele szkoła organizuje wycieczki do kin, czy na lodowisko oraz wycieczki do innych miast. W czasie wolnym uczniowie mogą też oglądać telewizję, grać w tenisa stołowego. Nauczyciele starają się także zaangażować wszystkich uczniów w organizację szkolnych koncertów i występów.
 
Sport
Szkoła przykłada dużą wagę do rozwoju fizycznego uczniów. Zajęcia sportowe są obowiązkowe dla wszystkich, i można wybierać spośród następujących dyscyplin: koszykówka, piłka nożna, hokej na trawie, pływanie, lekkoatletyka, krykiet.

Zakwaterowanie

Uczniowie mieszkają w szkolnych internatach; Mswati House, Westcott House, Grosvenor House, Cheapside i Cutlers. Większość pokoi w szkole to pokoje 1 - 2 – osobowe. Wszystkie pokoje są jasne, czyste i nowocześnie wyposażone. W każdym internacie mieszkają także opiekunowie, którzy czuwają nad bezpieczeństwem uczniów. Posiłki serwowane są w szkolnej jadalni. Wszystkie dania przygotowywane są na miejscu przy użyciu świeżych produktów.

 
Opłata za naukę w roku szkolnym 2019/2020

Klasa 7-8 - 11 247 GBP za trymestr
Klasa 9-11 - 13998 GBP za trymestr
Jeden rok GCSE - 14 617 GBP za trymestr
Depozyt - 1500 GBP
Opłata rejestracyjna - 100 GBP

do góry