Sherborne International College

Lokalizacja

Sherborne, w południowo – zachodnia część Anglii, malownicze hrabstwo Dorset w cichej i spokojnej okolicy.


Szkoła
Historia Sherborne International College sięga 1977 roku. Niewielkie, malownicze miasteczko Sherborne jest przykładem prawdziwego angielskiego klimatu, a dzięki zachowanym budynkom ze średniowiecza i epoki wiktoriańskiej, regularnie przyciągają reżyserów i filmowców w celu ekranizacji filmów historycznych. Dyrektor szkoły zdaje sobie sprawę z tego, że dla uczniów z zagranicy wejście w program angielskiej edukacji jest sporym wyzwaniem i czasem taki skok na głęboką wodę może przynieść więcej szkody niż pożytku. Właśnie dlatego, stopniowe zaznajomienie się z nową rzeczywistością w takim miejscu jak Sherborne jest świetnym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Do szkoły uczęszczają uczniowie w wieku 8-17 lat z całego świata; łącznie około 150 uczniów, a maksymalna liczba w jednej klasie to 8 osób. Zazwyczaj, uczniowie przyjeżdżają na rok w celu przygotowania się do kontynuacji dalszej nauki w klasycznej angielskiej szkole z internatem. Jednak w zależności od wieku ucznia, indywidualnych zapotrzebowań i wymagań, w szkole można spędzić od 1-2 trymestry lub 2-3 lata.

Nauka przebiega w bardzo przyjemnej atmosferze, a nauczyciele są świadomi, że angielski nie jest ojczystym językiem dla wszystkich uczniów w szkole. Dlatego też, wszyscy nauczyciele posiadają dodatkowe kwalifiakcje w zakresie metod nauczania swojego przedmiotu w języku obcym.

Video

Zajęcia sportowe i pozalekcyjne
Uczniowie mają dostęp do wszystkich obiektów sportowych, placów zabaw i basenu w Sherborne. Uczniowie szkoły mogą też uczestniczyć w zajęciach m.in. z koszykówki, piłki nożnej, hokeju na trawie, pływaniu, lekkoatletyce czy krykiecie.

W każdą środę uczniowie uczestniczą w wybranych zajęciach dodatkowych: fotografia, wspinaczka, jazda konna, golf, squash, gimnastyka i inne. W soboty i niedziele szkoła organizuje wycieczki do kin, czy na lodowisko oraz wycieczki do innych miast. W czasie wolnym uczniowie mogą też oglądać telewizję, grać w tenisa stołowego. Nauczyciele starają się także zaangażować wszystkich uczniów w organizację szkolnych koncertów i występów.

Zakwaterowanie

Szkoła posiada trzy akademiki, w których uczniowie mieszkają w zależności od wieku i płci. King's House to akademik dla dziewcząt, który został całkowicie odnowiony wiosną 2019 roku. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę. Westcott House to akademik dla starszych chłopców, wszystkie pokoje są 1-2 osobowe. Natomiast, Mowat House- akademik dla młodszych chłopców posiada pokoje 2- osobowe.

 
Opłata za naukę w roku szkolnym 2019/2020

Klasa 7-8 - 11 247 GBP za trymestr
Klasa 9-11 - 13 998 GBP za trymestr
Jeden rok GCSE - 14 617 GBP za trymestr
Depozyt - 1500 GBP
Opłata rejestracyjna - 100 GBP

do góry