Columbia International College

Lokalizacja

Hamilton (Ontario)

Szkoła założona w 1979 roku.
Szkoła koedukacyjna z internatem.
Wiek uczniów: 13-19 lat.
Klasy: od 7 do 12.
Liczba uczniów: 1 800 (z 70 różnych krajów).
Liczba uczniów w internacie: 1 500.

Columbia International College to największa prywatna szkoła z internatem w Kanadzie. Kształci ona uczniów klas 7-12 i przygotowuje ich do studiów na najlepszych uniwersytetach w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i innych krajach.
Placówka mieści się w Hamilton, trzecim co do wielkości mieście w prowincji Ontario, liczącym ponad 500 000 mieszkańców. Miasto jest położne w pobliżu Wielkich Jezior, godzinę jazdy od Toronto i wodospadu Niagara. Ontario szczyci się największą liczbą uniwersytetów (20) oraz wyższych szkół zawodowych (24), w których kształci się ponad 60% wszystkich uczniów zagranicznych. Columbia International College posiada akredytację Ministerstwa Edukacji w Ontario i jest jedną z najlepszych szkół w Kanadzie. 100% jej absolwentów dostaje się na najlepsze uniwersytety w kraju i na świecie, a wielu otrzymuje stypendia naukowe.

Szkoła opracowała wyjątkowy system edukacji, Total Care Education System, uznany za najefektywniejszy program dla uczniów zagranicznych i ich rodziców. Ma on na celu maksymalizację potencjału każdego ucznia oraz rozwój jego kompetencji naukowych, fizycznych, społecznych i psychologicznych. System ten został stworzony by pomóc uczniom zagranicznym zaadaptować się w nowym miejscu.
Total Learning – zapoznanie uczniów z północnoamerykańskim systemem edukacji. Od pierwszego dnia zespół doświadczonych doradców ocenia potrzeby i umiejętności uczniów oraz opracowuje indywidualny dla każdego program zajęć.

Video

Total Living – dom z dala od domu. Uczniowie zostają zakwaterowani w nowoczesnych, bezpiecznych i wygodnych internatach. Środowisko szkolne pozwala im dostosowywać się do innego życia oraz zachęca do niezależnego myślenia i skupienia się na osiąganiu celów. Specjalnie wyszkoleni mentorzy pomagają uczniom szybko zaadaptować się w nowym otoczeniu.
Total Development – niezliczone możliwości rozwoju na zajęciach pozalekcyjnych (różne kluby i kółka zainteresowań).
Total Communication – ścieżka komunikacji między uczniem, szkołą i rodzicami.

Uczniowie, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia, otrzymają je poprzez program Academic Support. Program działa zarówno w internacie, jak i w szkole – w trakcie zajęć i po ich zakończeniu. Wsparcie oferowane jest przez nauczycieli, opiekunów w szkole, opiekunów w internacie, uczniów-opiekunów oraz honorowych uczniów szkoły średniej.

Program
- szkoła podstawowa: klasy 7-8;
- szkoła średnia: klasy 9-12;
- przygotowanie do studiów (6 lub 10 miesięcy po 11. klasie);
- przejście na uniwersytet (program AP dla uczniów w 12. klasie);
- program szkolenia językowego;
- obóz letni.

Zakwaterowanie

Columbia International College oferuje zakwaterowanie w jasnych, przestronnych i nowocześnie umeblowanych pokojach jedno- i dwuosobowych. Mieszczą się one w pięciu nowoczesnych internatach, z których trzy przeznaczone są dla chłopców, a dwa dla dziewcząt. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów jest dla szkoły priorytetem, dlatego ochrona pracuje tu całą dobę. Do internatu można wejść jedynie przy użyciu kart elektronicznych, a wszystkie budynki są monitorowane. W każdym internacie znajduje się siłownia, stołówka i kawiarnia.

Wyżywienie
Columbia International College kładzie nacisk na dobrej jakości i zróżnicowane posiłki. Są one dostarczane przez znaną na całym świecie firmę Sodexo. W szkolnej kawiarni dostępnych jest ponad 80 rodzajów posiłków. Zupy, dania główne i desery przygotowywane są wyłącznie ze świeżych składników – warzyw i owoców, zdrowych tłuszczów (bez tłuszczów trans), pełnoziarnistego pieczywa, jaj, częściowo odtłuszczonych produktów mlecznych, naturalnych cukrów (miodu, syropu klonowego, itp.) oraz naturalnych przypraw. Dostępne są także posiłki wegetariańskie, dietetyczne, uwzględniające wyznania religijne, a także specjalne dania dla osób chorych.
Zajęcia pozalekcyjne
Columbia International College oferuje ciekawe aktywności, w tym wycieczki do miast Kanady i sąsiednich państw, zajęcia sportowe i rozrywkowe, kółka zainteresowań oraz wydarzenia (szkoła tańca, pokazy mody, przedstawienia teatralne). W szkole działa specjalny program rozwoju osobistego, Total Development, który pomaga uczniom odnaleźć i kształtować swoje umiejętności przywódcze. W jego ramach odbywają się zajęcia w Centrum Organizacji Specjalistycznych Szkoleń nad jeziorem Bark, gdzie mieści się drugi kampus szkoły. Uczniowie rozwijają takie cechy charakteru i umiejętności, jak: szacunek do innych, uczciwość, odpowiedzialność, pokojowe rozwiązywanie konfliktów, troskliwość, optymizm, otwartość, wytrwałość, pewność siebie, umiejętność obrony własnych przekonań i sprawiedliwość.

Współpraca z rodzicami
Specjalny program Total Communication pozwala rodzicom na stały kontakt z dziećmi i szkołą. W każdym pokoju w internacie dostępny jest telefon z pocztą głosową oraz bezprzewodowy i przewodowy Internet. Szkoła zatrudnia ponadto osoby, których głównym zadaniem jest komunikacja z uczniami i ich rodzicami. Postępy dzieci można śledzić w dzienniku elektronicznym.

Pomoc w rekrutacji na wybrany uniwersytet
W szkole znajduje się osobny wydział, który pomaga uczniom w dostaniu się na uniwersytety w różnych krajach. Personel przeprowadza młodych ludzi przez proces rekrutacji i przekazuje informacje na temat dostępnych stypendiów. Wiele kanadyjskich uniwersytetów, w tym Uniwersytet Toroncki, oferuje specjalne stypendia dla absolwentów Columbia International College. Co roku w szkole odbywają się również targi edukacyjne z udziałem przedstawicieli różnych uniwersytetów.

Czesne – 43.785 $ (w cenę wliczone są koszty nauki, w pełni wyposażonego pokoju dwuosobowego, wyżywienia, ubezpieczenia, autobusu szkolnego i mundurka)
 

Zapraszamy do odbycia bezpłatnej konsultacji tutaj, lub o kontakt mailowy na adres info@balticcouncil.pl lub telefoniczny 22 379 26 24, 22 379 26 22 i skorzystanie z naszej pomocy!

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry