Dilit IH

Lokalizacja

Rzym, tak zwane Wieczne Miasto, jest sercem jednej z najstarszych cywilizacji a także miejscem narodzin wielu wielkich ludzi i kultur naszych czasów. Setki pisarzy, poetów i artystów w różnym wieku i z różnych krajów celebrowało piękno, barwy, sztukę i atmosferę tego miejsca. Jednak Rzym to nie tylko miasto pełne pomników, pałacy i muzeów; to także nowoczesna metropolia tętniąca życiem i przyciągająca turystów szeroką ofertą atrakcji dla każdego. Rzym to sztuka, architektura, muzyka, spektakl, kolory, smaki, życie i zapierające dech w piersiach otoczenie. Rzym to także jego mieszkańcy, którzy już w starożytności znani byli ze swojej gościnności, ciekawości świata i otwarcia na innych ludzi, ich kulturę oraz język.
Często można usłyszeć, zazwyczaj od ludzi, którzy nigdy nie byli w Rzymie, że jest to “bardzo duże miasto”. Powierzchnia tego miasta faktycznie była spora w czasach starożytnych, jednak na dzisiejsze standard jest całkiem mała.
To właśnie tutaj położona jest nasza szkoła i właśnie tu nasi uczniowie spędzają swój wolny czas, a często też mieszkają.

Szkoła

Szkoła mieści się w samym centrum miasta, zaledwie kilka minut marszem z centralnej stacji kolejowej (Termini). Jej położenie jest bardzo wygodne jeśli chodzi o połączenia do różnych części miasta. Szkoła to pięcio piętrowy budynek w stylu Nouveau. Posiada 10 sal lekcyjnych, a dodatkowo w pobliżu szkoły znajdują się dwa inne budynki, w których posiadamy dodatkowo 15 sal lekcyjnych. Wszyscy nauczyciele posługują się językiem włoskim jako pierwszym, ojczystym językiem, a każdy z nich poza wyższym wykształceniem posiada też certyfikat pozwalający na nauczanie języka włoskiego jako języka obcego. Szkoła spełnia wymagania uczniów o różnych oczekiwaniach i różnych stopniach zaawansowania językowego. Minimalny wiek uczniów to 16 lat. Co roku do naszej szkoły przyjeżdża ponad 2000 uczniów z ponad 60 krajów.
W latach 2006 i 2007, Dilit International House została uznana za najlepszą w całym kraju. Nasza szkoła znana jest również ze swojej działalności jako centrum treningowe dla nauczycieli (akredytowane przez włoskie ministerstwo edukacji). Co roku, około 50 przyszłych nauczycieli dokształca się w naszej szkole, aby póżniej przejść dokładną selekcję, po której mają okazję zostać członkiem kadry naszej placówki. Aktualnie szkoła zatrudnia 24 nauczycieli z ponad dziesięcioletnim stażem pracy. Obowiązkowo każdy nauczyciel musi poświęcić przynajmniej godzinę tygodniowo na samorozwój. Raz w miesiącu organizujemy także seminaria dla nauczycieli. Wszystko to gwarantuje bardzo wysoki poziom nauczania i profesjonalizm naszych nauczycieli.
Nasza szkoła jest również centrum egzaminacyjnym, w którym można zdać egzaminy takie jak CELI (egzamin uniwersytetu Perugia), czy CILS (egzamin uniwersytetu Siena).
Dilit należy do takich organizacji jak EAQUALS (ang. European Association for the Quality of Language Services), ELITE (ang. the Best Language Teaching Institutions in Europe), ASILS (ang. Association of Italian Schools as a Second Language), FIYTO (ang. Federation of International youth Travel Organizations), czy ALTO (ang. Association Of language Travel Organizations).

Program zajęć

Dilit IH była jedną z pierwszych szkół, które przyjęły komunikatywne podejście w nauczaniu języka włoskiego oraz system ciągłej modernizacji systemu nauczania. W naszej szkole, język nigdy nie jest wyciągnięty z kontekstu, a wszelka gramatyka, wymowa i słownictwo analizowane są pod względem codziennych sytuacji. Szeroki zakres nowoczesnych materiałów dydaktycznych używany jest podczas lekcji, a ich autentyczność gwarantuje uczniom wgląd w kulturę i społeczeństwo Włoch, a przy tym doskonalenie zdolności językowych i komunikatywnych.
Jednymi z najważniejszych technik i metod nauczania w klasie są; konwersacje, praca w grupie i projekty. Nasza szkoła kładzie nacisk na czynny udział uczniów w lekcji zamiast pasywnego przyswajania informacji.
Wszystkie poziomy nauczania od początkującego po zaawansowany oferowane są przez cały rok. Minimalny wiek ucznia to 16 lat. Maksymalna ilość osób w jednej grupie zajęciowej to 14 osób. W pierwszym dniu nauki uczniowie przystępują do testu poziomującego z języka włoskiego i na podstawie jego wyników przydzielani są do odpowiedniej grupy.

Video

Koszt jest podany w EUR.

Zapoznaj się ze szczegółami programu, klikając na link z nazwą kursu.
Wybierz interesujący dla siebie kurs i wskaż ilość tygodni. W polu CENA wskazana jest cena za tydzień nauki (2020 r.). W przypadku kursów o określonej liczbie tygodni podany jest całkowity koszt kursu, dlatego w polu „tydzień” należy podać liczbę 1 (ilość kursów).
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Kurs intensywny (15-30 godzin zegarowych w tygodniu) cena - od 200 euro za tydzień
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Kurs dla seniorów 50+ (20 godzin zegarowych w tygodniu + program ramowy)
980.00

Zakwaterowanie

Jesteśmy świadomi tego, że zakwaterowanie to istotna część kursu, dlatego nasza kadra dokłada wszelkich starań aby oczekiwania uczniów zostały spełnione. Nasi pracownicy dbają też o samopoczucie naszych podopiecznych podczas całego pobytu.

Zakwaterowanie u lokalnych rodzin i w apartamentach podzielone jest na dwie kategorie - Standard i Standard Plus.

Zakwaterowanie u lokalnej rodziny oznacza zakwaterowanie w pokoju jedno lub dwuosobowym, z dostępem do łazienki i kuchni. Zmiana pościeli oraz opłaty za prąd i gaz uwzględnione są w cenie. Za dodatkową opłatą, rodzina serwuje śniadania lub śniadania i kolacje.

 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Zakwaterowanie u lokalnej rodziny (cena - 178 Euro za tydzień z wyżywieniem śniadania i obiadokolacje, pokój jednoosobowy)
 
Tytuł
Tydzień
Cena , EUR
Zakwaterowanie w apartamencie (cena - od 165 Euro tygodniowo)

Transfer

Na życzenie ucznia, szkoła organizuje transport z lotniska lub ze stacji centralnej (Termini) do miejsca zakwaterowania.

 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Transport w jedną stronę (port lotniczy Rzym)
85.00

Opłata rejestracyjna

 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Materiały szkoleniowe
18.00
 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Opłata rejestracyjna pobierana przez szkołę
80.00
 
Tytuł
Ilość
Cena , EUR
Opłata agencyjna-nie jest pobierana i wynosi 0 Euro
65.00
do góry