Angielski na Malcie

Malta – małe państwo wyspiarskie na Morzu Śródziemnym, złożone z trzech wysp: Malta, Gozo i Comino. Ten niewielki kraj o powierzchni 316 km2 i zamieszkany przez jedynie 400 000 osób szczyci się długą historią i stanowi jeden z najbardziej malowniczych zakątków Europy.

Historia Malty liczy ponad 8 000 lat. Przez wieki państwo to było zamieszkiwane i podbijane przez różne ludy, w tym Arabów, Normandów i Francuzów. Dzięki temu stało się ono tak wyjątkowe pod względem stylów architektonicznych i różnorodności kulturowej. Na tej małej wyspie znajdziemy najstarsze świątynie na świecie, starsze nawet od egipskich piramid. Malta stosunkowo niedawno (w 1964 roku) odzyskała niepodległość – wcześniej przez około 200 lat była kolonią angielską. Dlatego też angielski jest tu drugim, obok maltańskiego, językiem urzędowym. Większość obywateli posługuje się także włoskim i francuskim.
Klimat na Malcie jest typowo śródziemnomorski z suchymi i gorącymi latami oraz łagodnymi zimami. Maltańczycy są bardzo przyjaźni, a sam kraj – bezpieczny. Obecnie Malta kojarzona jest ze starożytnymi świątyniami, malowniczymi wioskami rybackimi, skalistymi wybrzeżami, czystym Morzem Śródziemnym i piaszczystymi plażami. Tu można dać się ponieść nocnemu szaleństwu i wziąć udział w kolorowych festiwalach. Krystalicznie czyste wody morskie stanowią mekkę dla miłośników nurkowania. Na Malcie każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego, czy przyjechał tu na wakacje czy na studia.
 

do góry