University College of Northern Denmark (Dania)

Lokalizacja

Hjørring, Thisted i Aalborg
Rok powstania: 
2008
Liczba studentów: ponad 15,000, z czego 1,200 to studenci międzynarodowi

 
Ten wyjątkowy uniwersytet nauk stosowanych został założony w 2008 roku w wyniku połączenia kilku uniwersytetów. Uczelnia posiada cztery główne wydziały; zdrowia, edukacji, technologii i biznesu. Dzięki bogatemu zapleczu technologicznemu, naciskowi na praktyczne umiejętności oraz ścisłej współpracy z Aalborg University oraz publicznymi i prywatnymi instutucjami, UCN cieszy się opinią uczelni, która bezbłędnie przygotowuje młodych ludzi do obecnych wymagań rynku pracy. 

 

Edukacja jest tu zorganizowana podobnie jak w Amerykańskich colleg’ach i odbywa się w dwóch stopniach; pierwszy dwuletni z tytułem młodszego specjalisty (AP), a następnie 1,5-2 letni z tytułem licencjata (BA). Poza studiami, UCN góruje również w dziedzinie researchu i innowacji, dzięki współpracy z ponad stoma uczelniami partnerskimi.

 

Oferowane programy studiów
2-letnie programy AP:

·         Marketing Management 
·         Hospitality, Service & Tourism Management
·         Computer Science
·         Multimedia Design
·         Automation Engineering
·         Design Technology and Business
 
1,5 letnie programy Top-up BA:
·         International Hospitality Management
·         International Sales & Marketing Management
·         Sports Management
·         Software Development
·         Web Development
·         Digital Concept Development
 
3,5 letnie programy BA:
·         Export and Technology Management
·         Architectural Technology and Construction Management

Zakwaterowanie

Stosunkowo łatwo jest znaleźć wygodne zakwaterowanie w rozsądnej cenie w Aalborgu, Hjørring, czy Thisted. Cena zależy od wielkości powierzchni, dostępnych udogodnień oraz standardu zakwaterowania. W Danii nie ma tradycji zakwaterowania w akademikach na terenie kampusu, ale pracownicy UCN zaangażowani są w pomoc w znalezieniu zakwaterowania studentom międzynarodowym. Dodatkowo, uczelnia posiada umowy zawarte z pobliskimi prywatnymi akademikami, dzięki czemu znalezienie zakwaterowania w pobliżu kampusu nie stanowi problemu.

 

Wymagania wstępne

Wymagania akademickie różnią się w zależności od wybranego przedmiotu. Stałym wymaganiem jest udokumentowana znajomość języka angielskiego na poziomie IELTS 6.5, TOEFL 83, C1 w Cambridge Advanced (CAE), C2 w Cambridge Proficiency (CPE) lub B2 First (FCE).

 

Masz pytania odnośnie studiowania za granicą? Umów się na bezpłatne spotkanie z naszymi doświadczonymi konsultantami w biurze w Warszawie, przez telefon, lub Skype. Zadzwoń +48 22 379 26 24 / +48 22 379 26 22, lub napisz na info@balticcouncil.pl.

Może cię zainteresować

Wszystkie szkoły
do góry